• +38 (044) 22 11 307, +38 (067) 571 01 21, +38 (050) 339 17 09

Військовий збір у формі № 1ДФ: відображаємо і неоподатковувані доходи

Надія Філіпповських,
заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України

 Наша установа виплачує працівникам як оподатковувані, так інеоподатковувані доходи. Чи потрібно врозділі II Податкового розрахунку заформою № 1ДФ відображати доходи, які необкладаються ВЗ?

 Так, неоподатковувані доходи треба відображати не лише в розділі I, але і в розділі II Податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Аргументуємо відповідь.

 При заповненні Податкового розрахунку за формою № 1ДФ податковий агент зобов’язаний керуватися Порядком № 41.

 Відомості про нарахування і сплату ВЗ відображаються в розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» за рядком «Військовий збір».

 Відповідно до абз. 4 п. 3.11 Порядку № 4 в рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору і загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються в грошовій формі, вираженій в національній валюті (у гривнях з копійками). Таке формулювання вказує на те, що в розділі II потрібно відображати усі нараховані доходи, у тому числі й ті, з яких такий збір не утримується. Відповідно, значення граф «Загальна сума нарахованого доходу» і «Загальна сума виплаченого доходу» за рядком «Військовий збір» у розділі ІІ збігатимуться з підсумковими значеннями граф 3а і 3 розділу І.

 ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! До 06.11.2015 р. в категорії 103.25 ЗІР була розміщена консультація, згідно з якою в розділі ІІ форми № 1ДФ слід було відображати тільки доходи, з яких утримується ВЗ. Після вказаної дати ця консультація переміщена в розряд нечинних

  Примітка редакції. Ми звернулися з офіційним запитом до ДФСУ щодо необхідності подання уточнюючих розрахунків, якщо раніше податковий агент подавав Податковий розрахунок за формою № 1ДФ, вказуючи в розділі II тільки оподатковувані ВЗ доходи. На сьогодні згідно з усними роз’ясненнями фіскалів подавати уточнюючі розрахунки не потрібно.

1Затверджено наказом МФУ від 13.01.2015 р. № 4.