Зареєструватись на вебінар
×
  • +38 (044) 22 11 307, 38 (067) 572 00 85, +38 (067) 572 00 91

Нові звітні 1ДФ і Д4: як інь та янь

Не люблю все відкладати на останній момент, тому форми № 1ДФ і № Д4 подаю в перших числах строку подання. Ось нещодавно припустилася помилки щодо працівника, прийнятого на роботу (неправильно вбила у базу його податковий номер і в сумі нарахованої зарплати зробила друкарську помилку). Довелося подавати звітність, що іменується в народі «нова звітна». Точно пам’ятаю, що штрафів немає. Але ось здивування: порядок виправлення різний!

 Форма № Д4: спроба № 2

 Скільки років подаю цю звітність, а ніби осяяння: у формі № Д4 немає типу «нова звітна» (раніше не звертала на це уваги). Виявляється, щоб виправити помилку в цій формі до закінчення граничного строку її подання, треба просто подати всю форму заново (з правильними даними і типом звіту «початкова»). А ось подавати окремі таблиці з виправленими даними не можна — звіт вважатиметься неподаним! Тому я подала новий комплект1, виправивши податковий номер і суму зарплати. Правильно?

 ПРИМІТКА РЕДАКЦІЇ. Так, усе правильно. Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий до закінчення строків подання звітності (абз. 2 п. 1 розд. V Порядку № 435). Тому для виправлення достатньо повторно подати всі сформовані і подані раніше таблиці форми № Д4, але вже з правильними даними. Як справедливо зазначено, подавати вибіркові таблиці із зазначенням типу «скасовуюча» або «додаткова» — не можна.

 Нагадуємо, що заново подати форму № Д4 можна не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним (діє святково-вихідне перенесення).

 Форма № 1ДФ: гра нулями і одиницями

 А ось форму № 1ДФ виправляла по-ін­шому. Проставила відмітку в полі «Звітний новий» і заповнила два рядки на працівника, щодо якого припустилася помилки:

  • у перший рядок скопіювала неправильні дані (як раніше подавала: з помилковими податковим номером і сумою зарплати). У графі 9 поставила «1» — це сигнал податківцям видалити помилкові дані;
  • у другий рядок вписала правильні дані (як повинна була заповнити, якби не помилилася) і в графі 9 поставила «0» — сигнал, що такі дані треба внести.

 До речі, не раз зустрічала на бухгалтерських форумах неправильну підказку, де радили діяти «за аналогією з формою № Д4» — подати все по-новому. Але це ж прямий шлях до задвоєння інформації! Нагадуйте нам частіше навіть прописні істини.

 ПРИМІТКА РЕДАКЦІЇ. Порядок заповнення звітної нової й уточнюючої форми № 1ДФ однаковий! Такі звіти містять тільки дані за рядками і реквізитами, що виправляються (п. 4.4 розд. IV Порядку № 4). Отже, не потрібно подавати весь звіт заново (як у випадку з формою № Д4). Ви застосували правильний порядок виправлення помилки, заповнивши рядок на видалення і рядок на введення щодо одного працівника. Доповнимо: в новій звітній формі на конкретну фізичну особу може бути заповнено тільки рядок/рядки на додавання/видалення даних. І ще. Порядком № 4 не визначений механізм виправлення помилок у реквізитах осіб, які підписали звіт (керівника та/або головного бухгалтера). На нашу думку, якщо через новий звітний (чи уточнюючий) Податковий розрахунок треба виправити такі реквізити, то доведеться «відмінити» (через «1») всі або хоча б на одну фізособу раніше зроблені записи і потім (у цьому ж звіті) їх ввести (через «0»).

 У звітній новій формі № 1ДФ можна виправити дані на декількох фізичних осіб одночасно, якщо при заповненні звітної форми щодо них були допущені помилки. Нагадаємо, що звітну нову форму № 1ДФ можна подати не пізніше 40 к. дн., наступних за звітним кварталом (діє святково-вихідне перенесення).

Ксенія Степанівна, постійна передплатниця газети «Зарплата та кадрова справа»

1Не забувайте: навіть якщо в новому звіті виправляєте тільки несумову помилку, то все одно треба подати всі заповнені раніше таблиці форми № Д4 (1, 6, а якщо заповнювали, то і 5, 7), а також Перелік таблиць звіту. —
Прим. ред.