• +38 (044) 22 11 307, +38 (067) 571 01 21, +38 (050) 339 17 09

У працівника неповний робочий час: як залучити до роботи у вільний від роботи день?

4 Квітень 2018

У листі Мінсоцполітики від 12.02.2018 р. № 238/0/101-18/284 надано роз’яснення щодо правил залучення до роботи працівника з неповним робочим тижнем у день, що є його вільним від роботи у зв’язку з введенням неповної зайнятості. Наприклад, на підприємстві встановлено два вихідні дні — субота та неділя. Для окремого працівника запроваджено режим неповного робочого часу — робота один день на тиждень в понеділок. Дні з вівторка по п'ятницю є його вільними від роботи днями. Як у цій ситуації залучати працівника на роботу за потреби у вівторок–п'ятницю? Що це: зміна режиму неповного робочого часу чи залучення до роботи у вихідний день?

На думку Мінсоцполітики, у цьому випадку спрацьовує правило залучення працівника до роботи у вихідний день. Аргументує свою позицію відомство нормою ч. 3 ст. 56 КЗпП, згідно з якою робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. А тому у випадку залучення такого працівника до роботи у дні з вівторка по п'ятницю, оплата за роботу в ці дні може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до ст. 72 КЗпП.

Коментарі

Додати новий коментар